Voip ویژه هتل ها و مراکز اقامتی

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

کاربرد خدمات ویپ برای هتل ها

در هر کسب‌وکاری سیستم تلفن بخشی جداناپذیر از سرویس‌های ارتباطی محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند که شما یک کسب‌و‌کار آنلاین کوچک یا یک شرکت بزرگ با چند صد پرسنل داشته باشید. در هر صورت به نحوی با توجه به نیازهای شخصی یا سازمانی خود انتظاراتی از یک مرکزتلفن خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم شما را با خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی آشنا کنیم. هتل‌ها معمولا برای سیستم رزرواسیون، صدور قبض تلفن برای میهمانان، اطلاع رسانی‌ به اتاق‌ها به صورت خاص، اعلام درخواست از سوی مسافران به پذیرش و … نیازمند یک سرویس جامع هستند. در ادامه شما را بیشتر با کاربرد و خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی آشنا خواهیم کرد.

سیستم تلفن ویپ چیست و چه مزایایی دارد؟

پیش از اینکه بخواهیم در مورد کاربرد و خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی بگوییم، بهتر است کمی در مورد مفهوم VOIP صحبت کنیم. این کلمه مخفف Voice over IP و به معنای انتقال صدای روی بستر شبکه است. این بستر می‌تواند شبکه داخلی شما یا اینترنت باشد. سیستم ‌تلفن ویپ به دو صورت مرکزتلفن نرم‌افزاری که نیازمند یک سرور برای پیاده سازی یا مرکزتلفن سخت افزاری ارائه می‌شود.

از مهم‌ترین مزایای مرکزتلفن ویپ برای کسب‌و‌کارها می‌توان به کاهش هزینه مکالمات، افزایش کارایی نرم‌افزارهای جانبی از طریق ارتباط با مرکزتلفن VOIP و در نتیجه افزایش بهره‌وری پرسنل و ارتقای کیفیت پاسخگویی به مشتریان، دسترسی به خطوط مخابراتی و داخلی‌ها از هر نقطه جغرافیایی، صف تماس و تلفن‌گویا، امکان برقراری کنفرانس صوتی و تصویری، فکس نرم‌افزاری و… اشاره نمود.

 
VOIP hotel 1

خدمات VOIP برای هتل ها و مراکز اقامتی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، سیستم تلفن یکی از ملزومات ارتباطی مهم در هر شرکت و کسب‌و‌کار به حساب می‌آید اما هر کسب‌و‌کاری انتظارات خاص خودش را از یک سیستم تلفن هوشمند دارد. برقراری تماس‌های ورودی و خروجی، منشی دیجیتال، انتقال تماس و موارد اینچنینی از ویژگی‌های عمومی یک سیستم تلفن است که هر کسب‌و‌کاری به آن نیاز دارد. اما یک سری نیازها و انتظارات خاص در هر مجموعه‌ای وجود دارد که مختص همان صنف است. مثلا ممکن است یک مرکزدرمانی نیاز به سیستم نوبت‌دهی تلفنی داشته باشد. یک شرکت کاریابی به یک سیستم دریافت رزومه صوتی کارجو نیاز داشته باشد. همچنین هتل‌ها و مراکز اقامتی معمولا به سیستم رزرواسیون، صدور قبض تلفن، سیستم هشدار و درخواست سرویس نیاز خواهند داشت. خدمات VOIP برای هتل ها به همینجا ختم نمی‌شود و سودمندی‌های بسیار هوشندانه‌ای را می‌تواند در اختیار مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی قرار ‌دهد.

سیستم یادآوری تخلیه اتاق

اگر شما از یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم‌افزار تخصصی هتلداری استفاده کنید، مسوول پذیرش زمان ورود یک میهمان اطلاعات ورود و خروج آن‌ها را در سیستم ثبت خواهد کرد. یکی از مزیت‌‌ها و خدمات VOIP برای هتل‌ها ، قابلیت ارتباط با سایر نرم‌افزارها است که در نهایت بهره‌وری کسب‌و‌کار شما را افزایش می‌دهد. اطلاعات وارد شده در نرم‌افزار هتلداری می‌تواند به صورت اتوماتیک وارد سیستم تلفن VOIP شود و زمان تخلیه اتاق را از طریق بلندگوی تلفن داخلی اتاق یا تماس اتوماتیک به میهمان یادآوری کند.

صدور قبض تلفن با راه‌اندازی سیستم VOIP برای هتل ها

از دیگر خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی می‌توان به  سیستم صدور قبل تلفن برای مسافران اشاره کرد. در برخی از هتل‌ها امکان برقراری تماس از اتاق میهمان به بیرون، به دلیل سودجویی‌های احتمالی وجود ندارد. این مراکز اقامتی می‌توانند با داشتن یک سیستم صدور قبض تلفن امکان برقراری تماس را برای تمام اتاق‌ها فراهم کنند. زمان خروج مسئول هتل می‌تواند از مکالمات خروجی بگیرد و در قالب یک فاکتور به میهمان ارائه کند.

استفاده از تلفن بیسیم

در هتل‌ها افرادی همیشه دائم در حال رفت‌و‌آمد هستند و دسترسی سایر کارمندان به این افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. تلفن بیسیم دکت یا تلفن بیسیم وای‌فای با ارتباط با مرکزتلفن VOIP می‌تواند یک راهکار مناسب برای در دسترس بودن همیشگی این افراد باشد.

سیستم رزرواسیون به کمک سیستم تلفنی VOIP

اکثر هتل‌ها برای رزرو هوشمند اتاق‌های خود به یک سیستم رزرواسیون نیاز خواهند داشت. با داشتن یک سیستم تلفن ویپ امکان پیاده سازی رزرواسیون تلفنی را خواهید داشت. در واقع اطلاعات اتاق‌های مجموعه وارد سیستم می‌شود و زمانی که فردی با شماره هتل تماس بگیرد برای رزرو به صورت اتوماتیک به تلفن‌گویا هدایت می‌شود و با انتخاب تاریخ اقامت خالی یا پر بودن اتاق اعلام و در صورت تایید رزرو خواهد شد. همچنین اگر برای رزرو اتاق نیاز به پرداخت مبلغ باشد، فرد به سمت درگاه پرداخت هدایت می‌شود. سیستم رزرواسیون تلفنی یکی از مهمترین خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی محسوب می‌شود.

VOIP hotel 2

درخواست سرویس و خدمات

میهمانانی که در اتاق‌ یک هتل یا اقامتگاه حضور دارند برای ارتباط با پذیرش یا ارسال یک درخواست می‌توانند با فشردن یک کلید بر روی تلفن ویپ خود درخواست خود را ارسال کنند. این درخواست می‌تواند برای نظافت اتاق، درخواست ماساژ، غذا یا هر مورد دیگر باشد. در هتل‌ها امکان استفاده از تلفن ویپ معمولی یا تلفن تخصصی هتلی وجود دارد.

ارزیابی مکالمه پرسنل با مسافران

از دیگر خدمات ویپ برای هتل ها و مراکز اقامتی سرویس نظرسنجی تلفنی و ارزیابی پرسنل است. به طور مثال برای اپراتور یا پرسنل‌هایی که با میهمانان ارتباط تلفنی زیادی دارند سرویس نظرسنجی پس از مکالمه می‌تواند ارزیابی اختصاصی و گزارش خوبی را از میزان رضایتمندی میهمانان هتل نسبت به نحوه پاسخگویی و سرویس‌دهی ارائه کند. همچنین در یک روش دیگر می‌توانید از میهمانان خود بخواهید تا در زمان خروج از هتل با گرفتن یک شماره کوتاه از طریق تلفن ویپ داخل اتاق در نظرسنجی شما شرکت کنند.

امکان تهیه گزارش دقیق مکالمات

سیستم گزارش گیری هوشمند مرکزتلفن تحت شبکه از جمله خدمات ویپ برای هتل ها است که کمک شایانی به مدیران این مجموعه‌ها جهت افزایش کیفیت خدمت رسانی می‌کند. فرض کنید یک کمپین تبلیغاتی راه انداخته‌اید و هزینه زیادی برای ایجاد تماس‌های ورودی و در نهایت افزایش فروش خود داشته‌اید. پس از اتمام کمپین برای اینکه بتوانید یک گزارش از میزان تاثیر کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید، گزارش تماس‌های ورودی اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار خواهد داد. سیستم گزارش‌گیری مرکزتلفن ویپ می‌تواند بر اساس ساعت، تاریخ، شماره تماس و شماره داخلی به صورت جدول و نمودار اطلاعات کاملی و دقیقی در اختیار شما قرار دهد.

تلفن‌گویا هوشمند

تلفن گویا یا منشی دیجیتال وظیفه هدایت تماس‌های ورودی را به بخش‌های مختلف هتل دارد. این منشی ۲۴ ساعته و خستگی‌ناپذیر علاوه بر هدایت تماس‌های ورودی و خوش‌آمد گویی توانایی اعلام خالی یا پر بودن اتاق‌ها، اعلام قیمت، آدرس و … را نیز دارد.

کاهش هزینه مکالمات هتل‌ و مراکز اقامتی زنجیره‌ای

مرکزتلفن ویپ در هتل‌ها و مراکز اقامتی که دارای چندین شعبه هستند به دلیل ماهیت خود که وظیفه برقراری ارتباط بر روی یک بستر شبکه را دارد، می‌تواند هزینه مکالمات بین شعب را به صفر برساند. فرض کنید که یک هتل زنجیره‌ای در تهران، اصفهان، شیراز و ترکیه شعبه دارد. این شعبات در حالت عادی برای برقراری ارتباط با یکدیگر مجبور به گرفتن شماره شعبه دیگر را دارد که این هزینه مکالمات به صورت بین شهری و بین‌المللی محاسبه می‌شود. حالا فرض کنید همین مجموعه از خدمات VOIP برای هتل ‌ها استفاده می‌کنند. هر شعبه تنها با شماره‌گیری داخلی شعبه دیگر امکان برقراری تماس رایگان را خواهند داشت. در نهایت این ارتباط باعث کاهش هزینه‌های جاری این هتل زنجیره‌ای خواهد شد.

همین حالا با ما تماس بگیرید!

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره تلفن ۹۱۳۰۶۵۶۱-۰۲۱ با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از یک مشاوره کاملا تخصصی و رایگان بهره‌مند شوید .

تماس بگیرید

×
واتساپ
تلگرام
پشتیبانی مشتریان